BonAir
لینک دوستان بن ایر
بن ایر

یافته های جدید در رابطه با کشتی پادشاه دانمارک

یافته های جدید در رابطه با کشتی پادشاه دانمارک

به گزارش بن ایر، باستان شناسانی که مشغول کاوش در کشتی تاریخی متعلق به یکی از پادشاهان دانمارک بودند، به یافته های جدیدی رسیده اند.


به گزارش بن ایر به نقل از هریتیج دیلی، ادامه کاوش باستان شناسان در «Gribshunden»، کشتی تاریخی و پرچمدار «یوهان»، پادشاه دانمارک اکتشافات جدیدی را به دنبال داشته است.
این کشتی جنگی دانمارکی در سال ۱۴۹۵ میلادی در دریای بالتیک و در نزدیکی سواحل «رونیبه» واقع در سوئد غرق شد. نامه ای که توسط پادشاه «یوهان» در سال ۱۴۸۴ میلادی نوشته شده است، قدیمی ترین سند در ارتباط با وجود این کشتی به حساب می آید.
این کشتی زمانی که در نزدیکی بندر «رونیبه» لنگر انداخته بود، به طرز مرموزی آتش گرفت و غرق شد. این واقعه در کتاب های تاریخی مختلف آلمانی و سوئدی به ثبت رسیده است.
گروهی از غواصان اولین بار در دهه ۷۰ میلادی بقایای این کشتی غرق شده را در عمق ۱۰ متری دریا کشف کردند، اما در آن زمان از اهمیت این یافته آگاه نبودند. هویت این کشتی غرق شده تا سال ۲۰۱۳ مشخص نشد.
بقایای این کشتی غرق شده بعنوان سالم ترین کشتی غرق شده متعلق به «عصر کاوش» از اهمیت جهانی برخوردار می باشد.
محققان در جریان پروژه تحقیقاتی که به همت «دانشگاه لوند»، «موزه بلکینگه» و «موزه کشتی وایکینگی دانمارکی» ترتیب داده شده است، موفق شدند توپخانه، تپانچه ها و چند اثر دیگر را کشف کنند.
یکی از محققانی که در این پروژه تحقیقاتی همکاری داشت، بیان نمود: «هیچ کشتی دیگری متعلق به «عصر کاوش» تا این حد سالم باقی نمانده است. «Gribshunden» بینش جدیدی در رابطه با این کشتی ها عرضه می دهد. ما حالا از اندازه دقیق و طراحی کشتی هایی که جهان را تغییر داده اند آگاه هستیم.»
محققان با همکاری یکدیگر نمونه های سه بعدی سکان کشتی، توپخانه و بخشی که شاه به همراه اشراف زادگان در آن مستقر بود را طراحی نموده اند. در نتیجه این مطالعات جزئیات بیشتری در رابطه با عرشه کشتی، عملکرد خدمه، اداره کشتی و استحکامات آن حاصل شد.
با این وجود، محققان معتقدند یک معمای بزرگ در رابطه با این کشتی همچنان حل نشده باقی مانده است: علت غرق شدن این کشتی.
به قول محققان، اسناد تاریخی نشان می دهند این کشتی گرفتار آتشسوزی و انفجار شده است، این درحالی است که هنوز هیچ شواهدی از وقوع این اتفاق کشف نشده است. محققان امیدوارند با جستجوهای سال آینده بتوانند شواهدی در رابطه با این فاجعه پیدا کنند.
منبع:

1401/06/30
21:41:02
5.0 / 5
157
تگهای خبر: تاریخی , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴