BonAir
بن ایر

با اقامتگاه های گردشگری آشنا شوید

با اقامتگاه های گردشگری آشنا شوید

بن ایر: به گزارش بن ایر، خراسان رضوی هنگامی فردی مقصدی را برای سفر انتخاب می کند مهم می باشد که بداند در کجا اقامت خواهد داشت؛ خوشبختانه صنعت توریسم متنوع است و می تواند انتخابهای مختلفی در این حوزه عرضه کند که با موضوع هایی همچون قیمت، راحتی و پیک گردشگری مرتبط می باشد.


اقامتگاه یکی از اجزای اصلی گردشگری است؛ فرقی نمی کند برای یک خانواده، یک کوله گرد یا گروهی از دانش آموزان برنامه ریزی کنید، موضوع مهم برای همه، اقامت است. نقش یک ارائه دهنده اقامتگاه، فراهم کردن مکانی امن و مطمئن برای اقامت توریست است. استانداردها بین ارائه دهندگان مختلف و باتوجه به بودجه ها متفاوت می باشد و این اقامتگاه ها می تواند بصورت هتل، آپارتمان، مسافرخانه، اتاق، خانه های متحرک، ماشین های قابل اسکان و موارد دیگری باشند که هر کدام دارای خاصیت ها و جذابیت های خاص خودش است که برای گردشگران می تواند جذاب باشد.
کشورهای درحال توسعه می توانند گردشگری را برای تقویت رشد اقتصادی به عنوان هدف قرار دهند همین طور می توانند از پتانسیل گردشگری برای ادغام در اقتصاد بین المللی بجای دنبال کردن مسیر سنتی صنعتی شدن بهره گیرند.
انواع اقامتگاه در صنعت گردشگری
در ذیل راهکارهایی که کشورهای مختلف برای ارائه اقامتگاه به گردشگران استفاده می نمایند ذکر شده است.
اقامتگاه با غذا
انواع اقامتگاه ها را می توان به دو دسته پذیرایی و غیر پذیرایی تقسیم کرد. اقامتگاه هایی که غذا را برای گردشگران فراهم می کنند بطور معمول هزینه بیشتری برای توریست خواهند داشت. پذیرایی در اشکال مختلف، در اندازه ها و در مقادیر مختلف عرضه می شود. تعدادی از اقامتگاه ها فقط اتاق در اختیار توریست قرار می دهند اما این فرصت را برای گردشگران فراهم می کنند تا با هزینه اضافی غذا خریداری کنند.


هتل ها
هتل ها سنتی ترین و رایج ترین نوع اقامتگاه هستند؛ هتل ها می توانند بزرگ یا کوچک همین طور می توانند مستقل یا قسمتی از یک هتل زنجیره ای باشند. آنها ممکنست قسمتی از یک استراحتگاه تعطیلات باشند. هتل ها با بهره گیری از سیستم ستاره رتبه بندی می شوند این درجه بندی بین یک تا ۵ ستاره است؛ این ستاره ها به توریست می گویند که چه سطحی از خدمات را باید از هتل انتظار داشته باشد.
تخت و صبحانه
تختخواب و صبحانه درست همانطور که از اسم آن به نظر می آید، نوعی اقامتگاه است که یک تخت و صبحانه ارائه می دهد. خوابگاه های صبحانه در انگلستان نوعی مهمانخانه سنتی هستند. مالکان بطور معمول در اقامتگاه زندگی و فضای زندگی شخصی خودرا از فضای میهمان جدا می کنند. صبحانه سرو شده بطور سنتی یک صبحانه پخته به سبک انگلیسی است. امروزه، این مدل سنتی از اقامتگاه های تخت و صبحانه هنوز وجود دارد.
مهمانسرا
مهمانسرا در اصل خانه ای است که پذیرای میهمانان است. مرز باریکی بین مهمانخانه و تختخواب و صبحانه وجود دارد. در صورتیکه هیچ قانون سخت و سریعی وجود ندارد، مهمانسراها بزرگ تر از اقامتگاه های تخت و صبحانه هستند.


کلبه
کلبه ها بطور معمول در مناطق روستایی یافت می شوند که اغلب آنها با سرآشپز در دسترس هستند. اگر بصورت گروهی سفر می کنید، کلبه ها عالی هستند. کلبه ها در اندازه های مختلف هستند و می توانند برای افراد مختلف مناسب باشند. همین طور اگر اندازه گروه شما کوچک است، می توانید یک کلبه مشترک را انتخاب کنید.
کلبه به طور معمول یک خانه کوچک و دنج است که به عنوان قدیمی یا سنتی طبقه بندی می شود. کلبه ها به سبب شخصیت، فرهنگ و میراث منحصر به فرد خود، خانه های تعطیلات محبوبی هستند. آنها این فرصت را برای گردشگران فراهم می کنند تا تجربه ای از خانه داشته باشند. میهمانان به طور معمول می توانند مانند خانه خود آشپزی کنند، لباس بشویند و تلویزیون تماشا کنند.
خوابگاه
خوابگاه نوعی اقامتگاه است که متناسب با نیازهای افراد با بودجه های مختلف طراحی شده است. در صورتیکه هر کسی می تواند در خوابگاه اقامت کند، هدف آنها عمدتا جوانان است. این نوع خوابگاه های اغلب خوابگاه هایی با اتاق های مشترک و تخت های دوطبقه ارائه می کنند و برای تورهای گروهی و سفرهای آموزشی مناسب می باشد.


اقامتگاه خودگردان
صاحبان املاک می توانند به آسانی این نوع اقامتگاه ها را بوسیله واسطه هایی به گردشگران اجاره دهند و توریست را با صاحب ملک مرتبط کنند.


آپارتمان ها
آپارتمان ها یکی از گزینه های محبوب برای اقامت با غذا هستند. آپارتمان ها در خیلی از مناطق یافت می شوند اما بیشتر در مناطق مسکونی مانند شهرها و استراحتگاه های شلوغ رایج هستند. آپارتمان ها می توانند بزرگ یا کوچک و از اجاره های کوتاه مدت تا طولانی مدت متغیر باشند. یکی از بزرگ ترین مزیت های آپارتمان این است که می توان آنرا برای اجاره ارزان تر نسبت به هتل ها در دسترس قرار داد.
مسافرخانه
مسافرخانه ها از ارزان ترین و در دسترس ترین محل اقامت هستند. میهمان یک حمام و توالت مشترک دارد و حوله یا لوازم بهداشتی یا وای فای ندارد.


قایق ها
تعدادی از مردم در طول تعطیلات خود در قایق اقامت می کنند که تجربه جالبی است. البته این نوع گردشگری، به عنوان گردشگری کروز نیست و اقامت در قایق شخصی است. شما می توانید در انواع مختلفی از قایق ها مانند قایق های تفریحی اقامت داشته باشید.
خانه های چوبی
خانه های چوبی با موادی که با چوب ساخته می شوند تعریف می شوند. آنها می توانند کوچک یا بزرگ باشند و دارای امکانات مختلفی در داخل باشند.


متل ها
متل در اصل یک اتاق هتل با فضای پارکینگ است. متل ها در ایالات متحده محبوب هستند و به طور معمول اقامتگاه های ساده هستند که فقط اتاق ارائه می دهند اما تعدادی از آنها ممکنست امکانات آشپزی ساده ای داشته باشند. متل برای افرادی که با ماشین شخصی مسافرت می کنند بسیار مناسب می باشد.
هتل های آپارتمانی
هتل آپارتمان تلفیقی از آنچه در یک هتل معمولی به دست می آورید با امکانات در رابطه با یک آپارتمان ارائه می دهد.


خانه های متحرک
خانه های متحرک را می توان از مکانی به مکان دیگر حمل کرد یا می توان آنها را در یک مکان قرار داد. در انگلستان پارک های کاروان بسیار محبوب هستند. بیشتر آنها نزدیک به ساحل واقع شده اند.


خانه های موتوری
خانه های موتوری همانطور که به نظر می آید، خانه ای است که موتور دارد. خانه های موتوری وسیله نقلیه ای است که شما را قادر می سازد روز با آن تردد کنید و شب در آن بخوابید. تعدادی از خانه های موتوری به اندازه وانت های کوچک با امکانات و عملکرد محدود و برخی بزرگ هستند که می توانند آشپزخانه و حمام داشته باشند. این اقامتگاه ها در ایالات متحده آمریکا و استرالیا بسیار محبوب هستند برای اینکه سفرهای جاده ای رایج است.
اردو زدن با چادر
این نوع اقامت، اغلب یکی از ارزان ترین نوع اقامتگاه است، به ویژه اگر چادر مسافرتی داشته باشید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هزینه مکان خودرا بپردازید یا مکانی را پیدا کنید که در آن مجاز به کمپ رایگان هستید و همه چیز آماده است. خیلی از محلهای کمپ نیز امکانات اضافی مانند تخت، کمد، لامپ و غیره ارائه می دهند. چادرهای عشایری نوعی از چادرهایی است که می تواند گزینه جذابی برای اسکان مسافر باشد.
منابع
tourismteacher.com
travelnolimit.com
unctad.org1401/07/04
11:39:39
5.0 / 5
34
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵