BonAir
بن ایر

رئیس جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی:

تعطیلی واحدهای اقامتی در صورت تقاضای آنان ادامه می یابد

تعطیلی واحدهای اقامتی در صورت تقاضای آنان ادامه می یابد

به گزارش بن ایر، خراسان رضوی رئیس جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی اظهار داشت: به دلیل این که هم اکنون فصل فعالیت هتل ها نیست، فعالیت آن دسته از هتل های مشهدی که داوطلب تعطیلی بودند، جهت کمک به تأمین پایدار انرژی متوقف گردید. با عنایت به این که تا ۱۲ بهمن ماه برودت هوا در مشهد و استان ادامه دارد، در صورت تقاضای هتل ها این تعطیلی ها همچنان ادامه می یابد.محمود مادرشاهیان در گفتگو با ایسنا در مورد تعطیلی واحدهای اقامتی مشهد اظهار نمود: ما نمی توانیم هتل ها را تعطیل نماییم و تنها هتل هایی که میهمان کمتری داشتند و یا مسافر نداشتند، به صورت داوطلبانه اعلام تعطیلی کردند.

وی افزود: البته هتل هایی که میهمان دارند و رزرو در آنها هم انجام شده، تعطیل نخواهند شد چون که این تعطیلی به زائرین و اسکان آنها صدمه وارد می نماید.

مادرشاهیان خاطرنشان کرد: در خراسان رضوی نمی توان هیچ هتلی را تعطیل کرد و این تنها در صورتی امکان پذیر است که هتلدار داوطلب این تعطیلی باشد. طی ماه گذشته به دلیل بردوت هوا نزدیک به ۱۰۰ هتل، هتل آپارتمان و میهمان پذیر درخواست تعطیلی داشتند و جهت کمک به مصرف انرژی واحدهای خویش را تعطیل کردند.

وی در مورد بهینه انرژی در هتل ها خاطرنشان کرد: اغلب هتل ها در مشهد ژنراتور دارند و در دیماه به دلیل برودت هوا از آن بهره برده تا مصرف برق شهری را کمتر کنند. در روزهای سرد مشهد حدود ۵۰ واحد اقامتی از ژنراتورهای خود برای تولید برق استفاده کردند تا از این طریق بتوانند به پایداری شبکه انرژی هم کمک کنند.

مادرشاهایان در مورد استفاده از سوخت جایگرین در هتل های مشهد هم اظهار نمود: هم اکنون تا حدودی سوخت جایگزین این اماکن تأمین شده اما میزان آن ۱۰۰ درصد نبوده است. در همین راستا معاونت زیارت استانداری و جامعه هتلداران هر ۲ درحال پیگیری تأمین گازوئیل برای هتل ها هستیم. اگر تأمین سوخت به صورت ۱۰۰ درصدی صورت گیرد، می توانیم بین ۱۵ تا ۲۰ درصد از هتل ها را به چرخه استفاده از سوخت جایگزین بازگردانیم.

وی در مورد تعداد هتل های متقاضی تعطیلی اظهار داشت: ۳۰ هتل، ۲۷ میهمانپذیر و ۲۹ هتل آپارتمان متقاضی تعطیلی بودند و هنوز هم بازگشایی نشده اند.

مادرشاهیان در مورد اقامت مجانی مسافران در راه مانده دیماه خاطرنشان کرد: به علت برودت هوا در دیماه برخی از هتلداران برای سه شب هتل های خویش را در اختیار مسافران قرار دادند و در مصرف بهینه انرژی هم همکاری کامل داشتند.
1401/11/03
08:07:04
5.0 / 5
85
تگهای خبر: آپارتمان , تولید , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲