BonAir
بن ایر

نشست بررسی اجرای سامانه جامع داشبورد مدیریت گردشگری برگزار گردید

نشست بررسی اجرای سامانه جامع داشبورد مدیریت گردشگری برگزار گردید

بن ایر: نشست بررسی اجرای سامانه جامع داشبورد مدیریتی گردشگری در محل سالن جلسات خلیج فارس معاونت گردشگری از جانب دفتر مطالعات آموزش گردشگری برگزار گردید.به گزارش بن ایر به نقل از مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در این جلسه كه با حضور مدیران و كارشناسان حوزه های تخصصی گردشگری برگزار گردید در ابتدا مجریان طرح در مورد هدف از اجرای طرح مانند تجمیع و نظام مند كردن آمار گردشگری برای نخستین بار در كشور وهمچنین استفاده از مزیت های اطلاعاتی آن در صنعت گردشگری توضیحاتی بیان نمودند.
در ادامه از پیشرفت كار ونوع انجام كار از نظر طراحی پلن و نحوه ورود داده های آماری گزارشی عرضه شد و بعد از بحث و بررسی و عرضه نقطه نظرات كارشناسی مقرر شد هریك از مجموعه های حوزه های تخصصی گردشگری برای تكمیل داده های آماری خود نیازهای اطلاعاتی خویش را با طراحی یك پلن اختصاصی اعلام كنند ضمن اینكه در این جلسه توافق شد با تشكیل كارگروهی ویژه، برای رفع نقصها و كیفیت در اجرای كار جلسات هماهنگی به صورت مستمر بصورت هفتگی ادامه داشته باشد.
امیر كرم زاده، معاون دفتر مطالعات آموزش گردشگری در باره این سامانه اظهار داشت: سامانه داشبورد مدیریت گردشگری، یك سامانه جامع است كه در این سامانه اطلاعات و داده های مهم در حوزه های مختلف گردشگری در اختیار مدیران بخش دولتی و خصوصی قرار می گیرد.
او اضافه كرد: با رونمایی و اجرای این سامانه تمام اطلاعات در رابطه با بخش های مختلف گردشگری به صورت لحظه ای و آنلاین و دقیقه به دقیقه در اختیار مدیران بخش دولتی و خصوصی قرار می گیرد تا این اطلاعات به روز بنیانگزار برنامه ریزی ها و دریافت تصمیمات باشد.
كرم زاده اضافه كرد: بعنوان مثال با اجرای این سامانه تعداد مسافران مقیم در هر واحد اقامتی مانند هتل و هتل آپارتمان به دقیقه و به روز مشخص است و ظرفیت خالی هر هتل در این سامانه مشخص می گردد و بر این اساس می توان برنامه ریزی نمود.
او اضافه كرد: تمام دستگاه های در رابطه با حوزه گردشگری همچون دستگاه های عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر به این سامانه متصل می شوند و اطلاعات هر دستگاه بر روی این سامانه به صورت آنلاین و بِروز قابل مشاهده می باشد.

1397/02/01
12:50:16
5.0 / 5
4678
تگهای خبر: گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳