BonAir
بن ایر

رشد قابل توجه گردشگران داخلی و خارجی به استان زنجان

رشد قابل توجه گردشگران داخلی و خارجی به استان زنجان

بن ایر: مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری استان زنجان، از رشد قابل توجه ورود گردشگران داخلی و خارجی به زنجان در سال های اخیر اطلاع داد.


«یحیی رحمتی» در گفت وگو با ایسنا، با بیان این كه امروز در اغلب جوامع بشری به مقوله گردشگری بعنوان یك صنعت پردرآمد نگاه می شود، اضافه كرد: خوشبختانه زنجان هم جزو استان هایی است كه از زیرساخت ها و جاذبه های خوب گردشگری برخوردار بوده و با این حال كه در سال های گذشته از این ظرفیت به خوبی استفاده نشده اما خوشبختانه در چند سال اخیر با اقدامات صورت گرفته، شاهد افزایش حضور گردشگران در زنجان هستیم.
وی از طریق اندازی قطار گردشگری بعنوان یكی از اقدامات تأثیرگذار در شناساندن ظرفیت های گردشگری استان یاد كرد و ادامه داد: بدون شك راه اندازی قطار گردشگری توانست كمك شایانی به برگزاری برنامه های تأثیرگذار در معرفی استان داشته باشد، از این رو در تابستان امسال هم این قطار هم زمان را برگزاری جشنواره ملی آش ایرانی راه اندازی خواهد شد تا قطار گردشگری زنجان همیشه در حال حركت بر روی ریل باشد.
این مسئول در ادامه به فعالیت موثر مراكز عرضه صنایع دستی استان زنجان اشاره نمود و با یادآوری این كه تداوم فعالیت این مراكز می تواند نقطه عطفی در رونق صنایع دستی زنجان و هم ارتقای جایگاه این صنعت در كشور باشد، خاطرنشان كرد: استقبال از صنایع دستی زنجان توسط گردشگران داخلی و خارجی از آن حكایت می كند كه می توان با عرضه مناسب این صنایع، مسیر رونق این صنعت را كه معرف هنر اصیل زنجانی است، هموار كند.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری استان زنجان تصریح كرد: به صورت حجمی درصد ورود گردشگران رشد قابل توجهی داشته است، از این رو امیدواریم با برنامه هایی كه امسال و سال های آینده داریم بتوانیم این روند را تداوم بخشیده و صنعت گردشگری را در استان رونق بخشیم.1397/02/23
15:03:08
5.0 / 5
4504
تگهای خبر: فرهنگ , گردشگران , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳