BonAir
بن ایر

توسط دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری

معرفی جاذبه های سیستان و بلوچستان در دستور كار قرار گرفت

معرفی جاذبه های سیستان و بلوچستان در دستور كار قرار گرفت

بن ایر: مدیركل دفتر تبلیغات و گردشگری سازمان میراث فرهنگی اظهار داشت: طرح معرفی جاذبه های گردشگری استان سیستان و بلوچستان تدوین و اجرا می شود.


محمد ابراهیم لاریجانی درباره طرح معرفی استان سیستان و بلوچستان بعنوان مقصد گردشگری به خبرنگار مهر اظهار داشت: در نظر داریم تا این استان را در استان های همجوار خود هم معرفی نماییم تا از این استان ها توریست به آنجا برود. مانند هرمزگان كرمان خراسان شمالی و جنوبی و گلستان. همینطور هفته های فرهنگی در این استان ها با مبحث جاذبه های استان سیستان و بلوچستان برگزار می شود.
وی اضافه كرد: فعالیت دیگر در حوزه برگزاری تورهای آشنا سازی برای آژانس های مسافرتی استان های همجوار و استان تهران است كه عمده فروشی می كنند همینطور این تورها برای آژانس هایی كه در حوزه طبیعت گردی فعال می باشند هم برگزار می شود. از آن طرف هم باید با هتل ها و آژانس های استان صحبت كرد تا به گردشگران و یا این آژانس ها در كشور تخفیف و تسهیلات بدهند و بستر مناسبی را برای حضور گردشگران فراهم نمایند باید با سیستم های رزرواسیون هم صحبت نماییم تا پكیج تبلیغات تورها را هم در سایت های خود قرار دهند. در این سایت ها معمولاً همیشه تور شهرهای گردشگری دیگر گذاشته می شد و یا نهایتاً چابهار ولی ما می خواهیم به همه استان توریست برود و تور گردشگری همه شهرهای آن معرفی شود.
وی اضافه كرد: همیشه امكان دارد طرح های ابتكاری بهتر و بیشتری وجود داشته باشد بنابراین از برخی سایت ها می خواهیم كه فراخوان معرفی طرح و ایده را اعلام كنند تا از این طریق بیشتر به معرفی استان بپردازیم. متأسفانه فضای مجازی تصاویر زیادی از جاذبه های گردشگری این استان ندارد. بنابراین می خواهیم با عكس ها و فیلم های یك دقیقه ای این فضا را ز تصاویر جاذبه ها پر نماییم. در این زمینه از فعالان در فضای مجازی هم كمك خواهیم گرفت خیلی از آنها در حوزه گردشگری فعالیت می نمایند و حاضر هستند كه جاذبه های این استان را در صفحات خود معرفی كنند.
لاریجانی از شناسایی سیستانی و ها و بلوچ های مقیم تهران هم اطلاع داد و اظهار داشت: این افراد تا آنجا كه من شنیده ام در خارج از استان انجمن دارند در نظر داریم تا بتوانیم با اهالی این استان كه در تهران زندگی می كنند جلسه ای بگذاریم تا هر كسی در توان خود برای معرفی این استان تلاش كند چون این استان افراد زیادی را دارد كه یا فرهیخته هستند و یا در رتبه ها و جایگاه های مناسبی قرار دارند و این قابلیت در وجود آنها بسیار زیاد است.

1398/04/26
14:41:15
5.0 / 5
4467
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳