BonAir
بن ایر

یكی از مهم ترین آثار باستانی هزاره اخیر مرمت شد

یكی از مهم ترین آثار باستانی هزاره اخیر مرمت شد

بن ایر: كارشناسان بازسازی و مرمت موفق شدند یك سپر 2، 200 ساله متعلق به یك جنگجوی عصر آهن را ترمیم كنند. حالا باستان شناسان از این سپر بعنوان یكی از مهم ترین و قابل توجه ترین اكتشافات حوزه دیرینه شناسی هزاره اخیر یاد می كنند.


به گزارش بن ایر به نقل از انشنت اوریجینز، سال گذشته، كارگران ساختمانی كه مشغول ساخت یك بنا بودند با یك اثر غیرعادی در زمین مواجه گشتند. آنان در حقیقت یك قبر باستانی متعلق به یك جنگجوی عصر آهن را كشف كرده بودند و این مورد را به یك موسسه دیرینه شناسی اطلاع دادند.
آن چه كشف شده بود در حقیقت بقایای یك جنگجوی عصر آهن بود كه در كنار یك ارابه قرار داده شده بود. استخوان های دو اسب نیز در كنار این آثار كشف شد. بقایای چند بچه خوك كه بعنوان قسمتی از مراسم تشریفاتی تدفین قربانی شده بودند و تعدادی اثر باستانی مخصوص مقبره همچون یك سنجاق سینه نیز در این محل از زیر خاك بیرون كشیده شد.
باستان شناسان معتقدند قدمت این مقبره به ۳۲۰ تا ۱۷۴ قبل از میلاد زمانی كه قبیله «سلت ها» بر جزایر بریتانیا حكم فرمایی می كردند، بازمی گردد.
خاصیت های این قبر می تواند به اهمیت زندگی بعدی در میان مردمان آن زمان اشاره كند چونكه غذا و لوازمی برای تامین مایحتاج این جنگجوی باستانی به منظور زندگی بعدی آنها قرار داده شده بود.
همین طور ارابه ای كه همراه این جنگجو كشف شده، اولین ارابه در نوع خود به حساب می آید كه تابحال در این منطقه از بریتانیا كشف شده است.
سپری كه در كنار بقایای این جنگجو قرار داشت در زمان كشف از وضعیت خوبی برخوردار نبود، اما این سپر بعد از گذراندن مراحل طولانی مرمت و بازسازی حالا یك اثر باستانی مهم به حساب می آید.
«یورك شایر پست» از این سپر باستانی بعنوان « مهم ترین اثر باستانی مربوط به «سلت ها» كه در هزاره اخیر در بریتانیا كشف شده»، یاد كرده است.
منبع:

1398/09/16
23:52:47
5.0 / 5
4453
تگهای خبر: ساختمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳