BonAir
بن ایر

پیشنهاد اعطا به شهردار تهران؛

مدیریت شهری با وزارت راه برای ادامه فعالیت خانه وارطان تفاهم كند

مدیریت شهری با وزارت راه برای ادامه فعالیت خانه وارطان تفاهم كند

به گزارش بن ایر سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد كرد زمینه تداوم فعالیت خانه وارطان در چارچوب تفاهم نامه میان مدیریت شهری و وزارت راه و شهرسازی ایجاد شود.


به گزارش بن ایر به نقل از مهر، علی اعطا در جریان صد و هشتاد و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به اینكه در سال ۹۴ تفاهم نامه تحت عنوان تاسیس خانه گفتمان معماری و شهر بین وزارت راه و شهرسازی و تشكل های ۱۲ گانه معماری و شهرسازی شكل گرفت، اظهار نمود: به دنبال رسیدن به اهدافی همچون توسعه عرصه های عمومی شهری به منظور اطلاع رسانی به شهروندان، آموزش، گفتمان سازی، منافع عمومی و ارتقا كیفیت زندگی و افزایش زیست پذیری؛ خانه وارطان فعالیت خویش را شروع كرد.

وی با اشاره به اینكه با فعال شدن خانه وارطان، این مجموعه مورد استقبال قرار گرفت، اظهار داشت: این خانه كه اثر معمار برجسته وارطان هوانسیان است، به تازگی كه در لیست میراث فرهنگی ثبت شده در تملك دولت و وزارت راه و شهر سازی قرار گرفته و از سال ۹۴ فعالیت در آن شروع شده است. اما متاسفانه در ایام پایانی هفته گذشته اخباری در فضای رسانه ای در خصوص توقف فعالیت خانه گفتمان شهر و معماری (خانه وارطان) منتشر گردید.

رئیس كمیته معماری و طرح های شهری شورای شهر تهران افزود: انتشار این خبر، نگرانی هایی را در جامعه تخصصی معماری و شهرسازی بوجود آورده است، چون كه شكل گیری خانه گفتمان شهر و معماری در تابستان 1394، این بنای پرارزش را به عرصه گفت و گوی مسؤلان، متخصصان و شهروندان تبدیل نموده و مورد استقبال متخصصان و نهادهای مدنی قرار گرفته بود.

اعطا تصریح كرد: در همین راستا ضمن ابراز نگرانی از احتمال تداوم توقف فعالیت خانه گفتمان شهر و معماری بعنوان عرصه گفت و گوی شهروندان و متخصصین معماری و شهرسازی و هم مسؤلان و سیاستگذاران این حوزه، بعنوان نماینده مردم در شورای اسلامی شهر تهران درخواست دارم با عنایت به اولویت های كمیسیون معماری و شهرسازی شورا، شهردار تهران ضمن مذاكره با وزیر راه و شهرسازی، زمینه تداوم فعالیت در خانه وارطان در چارچوب موزه معماری و خانه معماران و شهرسازان، در قالب همكاری میان مدیریت شهری و وزارت راه و شهرسازی فراهم نمایند.

وی خاطرنشان كرد: ضمن اینكه توجه به این نكته ضروریست كه ذیل تفاهم نامه مورد نظر كه به امضای وزارت راه و شهرسازی و تشكل های دوازده گانه رسیده است علاوه بر امضای تشكل های ۱۲ گانه و وزیر وقت راه و شهرسازی امضای آقایان حناچی و مظاهریان بعنوان معاونین وقتی وزارتخانه به چشم می خورد كه هم اكنون در مدیریت شهری حضور دارند.

رئیس كمیته معماری و طرح های شهری شورای شهر اضافه كرد: حالا كه به هر علت وزارت راه و شهرسازی با ادامه فعالیت این مجموعه موافق نیست، مناسب می باشد شهردار از فرصت حسن ارتباط با این وزارتخانه بهره كافی برده و ضمن توافق با وزیر راه و شهرسازی زمینه تداوم فعالیت این مجموعه را در چارچوب موزه معماری و خانه معماران و شهرسازان فراهم آورد.

1398/10/04
14:47:11
5.0 / 5
4442
تگهای خبر: آموزش , تخصصی , فرهنگ , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲