BonAir
بن ایر

پیشنهاد كمك آلمان برای بازسازی نوتردام

پیشنهاد كمك آلمان برای بازسازی نوتردام

بن ایر: یك سال بعد از حادثه آتش سوزی كلیسای «نوتردام»، آلمان پیشنهادهایی را شامل حمایت مالی از طرف دولت و كمپین مردمی و ارسال متخصصان مرمت شیشه های رنگی كلیسا عرضه كرده است.


به گزارش بن ایر به نقل از آرت‎ نیوزپیپر، یك روز بعد از حادثه آتش سوزی كلیسای «نوتردام»، یك كمپین جمع آوری كمك مالی در آلمان تشكل شد. «ارمین لشِت» نخست وزیر ایالت «نوردراین وستفالن» و «مانیكا گروته» وزیر فرهنگ آلمان در اطلاعیه ای اعلام نمودند میزان كمك دریافتی این كمپین تابحال به ۴۵۰ هزار یورو رسیده است.
«لشت» بیان كرد: «بازسازی «نوتردام» فرصتی را فراهم می آورد تا نماد اروپایی امید به وجود بیاید. این بازسازی برای من نماد روابط دوستانه آلمان و فرانسه نیز هست.»
باتوجه به بیانیه منتشرشده توسط «گروته»، همكاری آلمان برای بازسازی «نوتردام» با هماهنگی «باربارا شاك ورنر» مسوول بازسازی «كلیسای جامع كلن» صورت خواهد گرفت.
در متن این بیانیه با اشاره به این كه سه كارگاه آلمانی شیشه كلیسا از متخصصان و تجربه كافی برای بازسازی شیشه های رنگی «نوتردام» بهره مند هستند، آمده است: «كارگاه های شیشه های رنگی كلیساهای آلمانی می توانند كمك كنند.»
جزئیات كمك آلمان در ماه های آینده مشخص خواهد شد.
بگفته «گروته»، آلمان هزینه بازسازی پنجره های بخش بالایی كلیسا را بر عهده خواهد گرفت.
كلیسای نوتردام فرانسه در پانزدهم آوریل گرفتار آتش سوزی مهیبی شد و در نهایت بخش زیادی از سقف این كلیسا بطور كلی از بین رفت. اهمیت این كلیسا در هویت تاریخی، ادبی و معماری گوتیك آن است كه هرساله میزبان بیش از ۱۳ میلیون توریست است.
منبع:

1399/01/29
22:49:57
5.0 / 5
3151
تگهای خبر: تاریخی , توریست , فرهنگ , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱