BonAir
بن ایر

نایب رئیس مجلس:

خانه خاندان مؤذن زاده به موزه تبدیل می شود

خانه خاندان مؤذن زاده به موزه تبدیل می شود

اردبیل نایب رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خانه خاندان مؤذن زاده در اردبیل به موزه معنوی و باارزش تبدیل می شود.


علی نیکزاد در نشست با مسئولان بازآفرینی شهری در اردبیل اظهار نمود: با ستاندن مجوز از شرکت بازآفرینی شهری ایران، قرار شده تا منزل محل سکونت خاندان مؤذن زاده در اردبیل به موزه تبدیل گشته و در اختیار عموم مردم قرار گیرد.
وی اشاره کرد: با رایزنی های انجام شده، مقرر است سه میلیارد تومان اعتبار با هدف تملک و احیای این واحد مسکونی اختصاص یابد تا منزل مؤذن زاده ها که در عرصه مداحی و اذان شهره عام و خاص هستند، به موزه باارزش در شهر اردبیل تبدیل گردد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مرحوم سلیم مؤذن زاده آخرین نسل از خاندان مؤذن زاده بوده که در این منزل سکونت داشته که قرار شد با تملک و چیدمان مناسب این منزل به موزه ای باارزش تبدیل گردد تا علاقمندان بتوانند از آن بازدید کنند.
نیکزاد اضافه کرد: هم اکنون این منزل در محله تازه شهر اردبیل در کنار مسجد این محله قرار گرفته و با رضایت خانواده سلطان الذاکرین استاد سلیم مؤذن زاده قرار شد تا این منزل مسکونی به موزه تبدیل گردد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری دراین زمینه علاقمندی خودرا برای تخصیص منابع مورد نیاز اعلام نموده و امیدواریم به سرعت مقدمات این کار فراهم آید.
نیکزاد با تجلیل از خاندان گران سنگ مؤذن زاده در عرصه مداحی و مرثیه سرایی دوده (ع) افزود: قرن هاست که از این خانواده چهره هایی نام آشنا در سطح ملی عرضه شدند که حتی فراتر از مرزها آثاری باارزش و معنوی آنها امروز به یادگار مانده است.
1399/12/05
13:45:34
0.0 / 5
1121
تگهای خبر: شركت , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴