BonAir
بن ایر

معاون گردشگری خبر داد:

طرح نحوه تشکیل تشکل های صنفی اصلاح گردید

طرح نحوه تشکیل تشکل های صنفی اصلاح گردید

به گزارش بن ایر، معاون گردشگری کشور از اصلاح طرح نحوه تشکیل و فعالیت تشکل های صنفی ـ تخصصی و تشکل های حرفه ای صنعت توریسم اطلاع داد.


به گزارش بن ایر به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علی اصغر شالبافیان اظهار نمود: با مکاتبات و پیگیری های وزیر (عزت الله ضرغامی) در خصوص حمایت و حفظ شأن تشکل های تخصصی گردشگری در طرح تشکیل و فعالیت تشکل های صنفی، اصلاحات درخواستی اعمال و با انجام اصلاحات لازم تشکل های صنعت توریسم از شمولیت این طرح مستثنی شد.
وی در توضیحات بیشتری اظهار داشت: از آنجائیکه صدور مجوز اولیه، پروانه فعالیت و نظارت بر فعالیت تشکل های ملی و استانی به ترتیب کمیته تشکل های صنفی ـ تخصصی در سطح کشور و استان تحت عناوین کمیته کشوری و کمیته استانی ایجاد خواهند شد، با انجام اصلاحات لازم، نماینده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به انتخاب وزیر در سطح ستادی و مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در سطح استانی به علت آگاهی کامل از امور تخصصی مربوطه، وظایف نظارتی و حاکمیتی لازم به عضویت کمیته ها درآمدند.
شالبافیان افزود: در ماده ۲۰ طرح اصلاحی تشکیل و فعالیت تشکل های صنفی ـ تخصصی، تشکل های گردشگری در قسمت اتحادیه های صنفی و حرفه ای لحاظ شده است تا همانند اتحادیه های صنفی از شمول این قانون مستثنی شوند.
معاون گردشگری همینطور بیان نمود: در تلاشهای صورت گرفته در خصوص ضرورت اصلاح طرح قانونی، نحوه تشکیل و فعالیت تشکل های صنفی - تخصصی، سعی شده است تا جایگاه و نقش تشکل های گردشگری به صورت مستقل در توسعه و شکوفایی اقتصاد مورد توجه قرار گیرد.
منبع:

1401/08/10
10:03:03
5.0 / 5
292
تگهای خبر: تخصصی , توریسم , فرهنگ , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴