BonAir
لینک دوستان بن ایر
بن ایر

گزارش بن ایر؛

بررسی پروازهای جام جهانی از ۳ شهر

بررسی پروازهای جام جهانی از ۳ شهر

بن ایر: بررسی پروازهای جام جهانی از 3 شهر قشم، کیش و تهران به دوحه نشان میدهد به غیر از تهران که بصورت روزانه پرواز به دوحه دارد، تعداد پروازها از کیش محدود و هنوز درگاه فروش از قشم باز نشده است.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، همزمان با شروع مسابقات جام جهانی در قطر ۶ دفتر خدمات مسافرتی در ایران مبادرت به فروش تورها و بلیت های هوایی می کنند همین طور یک ایرلاین نیز گردشگران ایرانی را از سه شهر به دوحه می برد. اگر تا قبل از برگزاری مسابقات پرواز مستقیم تنها از تهران به سمت دوحه وجود داشت حالا از جزیره کیش و جزیره قشم نیز پروازهای مستقیمی به وجود آمده است تا هواداران مسابقات جام جهانی خودرا به این کشور برسانند. هر چند قبل از این قرار بود از شیراز، لامرد و لار نیز پرواز وجود داشته باشد اما حالا این شهرها از برنامه پروازی حذف شده اند.
بررسی وضعیت پروازها نشان میدهد که در زمان برگزاری مسابقات هزینه بلیت هواپیما به مقصد قطر کمی کاهش پیدا کرده است اما هنوز بلیت ایرلاین قطری از ایرلاین ایرانی قیمت کمتری دارد. این نرخ ها در تاریخ و زمان های متفاوت تغییر می کند. همین طور اگر تقاضا در آن روزها بالا باشد، محدوده قیمتی رفت و برگشت ممکنست بالاتر باشد.
اکنون میانگین هزینه بلیت رفت و برگشت از تهران به سمت دوحه با ایرلاینهای کشور قطر حدود ۱۴ تا ۲۲ میلیون تومان است اما این هزینه برای سفر با ایرلاین ایرانی تنها برای یک مسیر است.
به تازگی از جزیره قشم نیز پرواز مستقیم بوجود آمد. در این زمینه ایوب زارعی مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم از انجام نخستین پرواز این جزیره به دوحه ویژه جام جهانی از روز ۸ آذر ماه آگاهی داده است.

البته وی درباره ی لغو پرواز ۳۰ آبان قشم به دوحه هم گفته است: به سبب تأخیر قطر در پاسخگویی و انجام هماهنگی های لازم امکان پرواز برای بازی نخست تیم ملی کشورمان فراهم نشد.
بررسی پروازهای قشم به دوحه نشان میدهد که هنوز درگاه های فروش باز نشده و مسافران درحال حاضر امکان خرید بلیت را ندارند. اما معاون گردشگری قشم اطلاع داده که قیمت بلیت قشم به دوحه در روز ۸ آذرماه ۱۸ میلیون و دوحه به قشم نیز در روز چهارشنبه ۹ آذر ۳ میلیون تومان است.
پروازهای برگشت از قشم به مقصد کیش با محدودیت زمانی رو به روست و تنها در ایام سه شنبه و چهارشنبه پرواز دارد
با پرواز ایرانی نیز می توان از جزیره کیش در ایام سه شنبه و چهارشنبه با پرداخت ۸ تا ۹ میلیون تومان به دوحه رفت همین طور پروازهای برگشت نیز به مقصد کیش با محدودیت زمانی رو به روست. امکان خرید این بلیت ها از چند روز پیش برای جزیره کیش فراهم گشته است.
ولی مشکلی که مسافران ایرانی در ایام اخیر با آن رو به رو شده بودند، صادر نشدن هیاکارت بود. برخی از مسافران با پرواز ایرانی به مقصد رسیده بودند اما به سبب صادر نشدن هیاکارت معطل مانده اند. بنا بر این دفاتر مسافرتی به مسافران خود سفارش می کنند پیش از ورود به خاک قطر، از صدور هیاکارت مطمئن شوند.


منبع:

1401/09/02
14:45:04
5.0 / 5
340
تگهای خبر: پرواز , خدمات , خرید , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵