BonAir
بن ایر

به مناسبت روز جهانی صنایع دستی اعلام شد

سهم ۱۰ درصدی صنایع دستی از طرح های اشتغال زایی كمیته امداد

سهم ۱۰ درصدی صنایع دستی از طرح های اشتغال زایی كمیته امداد

بن ایر: سرپرست مدیركل طرح های اقتصادی و خودكفایی كمیته امداد به مناسبت روز صنایع دستی گزارشی از اقدامات این نهاد و فعالیت های مددجویان اعلام نمود.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، علی اكبر خادمی با اشاره به اینكه از زمان تاسیس این نهاد تا كنون۵۷۱ هزار و ۵۶۸ طرح اشتغال زایی فعال است، اظهار داشت: از این تعداد ۵۸ هزار و ۶۲۲ طرح فعال مربوط به صنایع دستی است.
وی با اشاره به اینكه در گذشته مددجویان كمیته امداد در صنعت فرش بسیار موفق بودند، اظهار داشت: كمیته ای برای تقویت طرح های اشتغال زایی در زمینه صنعت فرش تشكیل شده است تا برنامه جامعی با هدف احیا و توسعه این صنعت در میان مددجویان تدوین شود.
خادمی با اشاره به اینكه طرح های اشتغال زایی در زمینه صنعت فرش پایداری قابل توجهی دارند، اظهار داشت: یكی از اقدامات حمایتی كمیته امداد در این زمینه كه با هدف افزایش كیفیت فرش انجام می شود، برون سپاری نظارت فنی خدمات تخصصی فرش برای ارتقای توان تخصصی مددجویان كمیته امداد در تأمین مواد اولیه، تولید و فروش فرش دستباف است.
سرپرست مدیركل طرح های اقتصادی و خودكفایی كمیته امداد با اشاره به اینكه افزایش كیفیت و بازار پسند بودن فرش های بافته شده توسط مددجویان در بازاریابی و فروش آن موثر است، اظهار نمود: بخشی از فرش های تولید شده توسط مددجویان كمیته امداد صادر می گردد كه برنامه هایی برای ارتقای رقابت پذیری در این زمینه در حال تدوین است.
وی ارزش ریالی فرش های بافته شده توسط مددجویان كمیته امداد در سال قبل را ۸۳ میلیارد تومان اعلام نمود و اظهار داشت: حدود ۳۷ هزار طرح اشتغال زایی مربوط در صنعت فرش فعال است كه استان های آذربایجان غربی، فارس و كرمان به ترتیب بیشترین متراژ تولید فرش دستباف را دارند.
خادمی با اشاره به اینكه هم اكنون سهم بافندگان مددجوی كمیته امداد از بازار فرش كشور پنج درصد است، اعلام نمود: با اجرای برنامه های جدید در زمینه احیای صنعت فرش در بین مددجویان این نهاد این رقم در سال ۱۳۹۸به ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت.
سرپرست مدیركل طرح های اقتصادی و خودكفایی كمیته امداد با اشاره به اینكه سال قبل ۱۳۶ هزار و ۲۰۷ طرح اشتغال زایی برای مددجویان اجرایی شد، اضافه كرد: از این تعداد ۱۰ هزار و ۷۳۸ طرح در زمینه صنایع دستی بود.
بر مبنای گزارش سایت خبری كمیته امداد، وی طرح های اشتغال زایی كمیته امداد در زمینه صنایع دستی را شامل تولید فرآورده های چرمی و پوست، حصیربافی، خاتم سازی، دستباف های سنتی رودوزی، زیورآلات، ساخت اشیای مستظرفه وهنری، سفال، سرامیك، كاشی، سنگ تراشی، شیشه گری، صنایع چوب، فلزكاری، ملیله كاری، میناكاری و چاپ سنتی اعلام نمود.




1397/03/20
23:52:35
5.0 / 5
4437
تگهای خبر: سنتی , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱