BonAir
بن ایر

ایران نامزد یكی از معتبرترین جوایز جهانی معماری شد

ایران نامزد یكی از معتبرترین جوایز جهانی معماری شد

به گزارش بن ایر پردیس خانه كه با الهام از باغ ایرانی ساخته شده، نامزد جایزه ˮدزینˮ، یكی از مهم ترین جایزه های جهان در حوزه معماری شد.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، جایزه "دزین" یکی از معتبرترین جوایز معماری و طراحی در جهان است که هر سال در شهر لندن برگزار می گردد و بهترین طراحان و معماران را معرفی می کند.
آنچه بر اعتبار "دزین" می افزاید و آنرا به محل رقابت معماران تراز اول جهان تبدیل می کند، داوری این جایزه از جانب معماران برجسته ای چون نورمن فاستر، دنیل لیبسکیند، فیلیپ استارک، سوفوجیموتو، دیوید ادجایه، ادیل دک و فرشید موسوی و بسیاری دیگر است که برخی از آنها جایزه پریتزکر یا همان نوبل معماری را از آن خود کرده اند.
هیئت داوران جایزه دزین در این دوره به بررسی پروژه های برتر طراحی و معماری پرداخته و از میان آنها، ۲۴ پروژه مطرح از سراسر جهان در بخش ساختمان های مسکونی را برگزیده تا به مرحله نیمه نهایی راه یابند که "پردیس خانه" از ایران، یکی از این پروژه هاست.
معیارهایی چون نوآوری، سودمند بودن برای مردم و همینطور توجه به محیط زیست، شرایط اقلیمی و استفاده از عناصر بومی، مواردی است که جایزه دزین در داوری پروژه ها به آن توجه و بر این اساس، "پردیس خانه" را به خاطر توجه به الگوهای فراموش شده معماری ایرانی برگزیده است.
نیما و سینا کیوانی این ساختمان مسکونی را که حالا به مرحله نیمه نهایی جایزه دزین رسیده با الهام از باغ های ایرانی ساخته و در آن به نور و گیاه، توجه ویژه داشته اند.


منبع:

1399/05/24
22:24:52
5.0 / 5
1829
تگهای خبر: ساختمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳